Prihlásiť sa

Predseda Súdnej rady Mazák predvádza neuveriteľné názorové obraty

Ján Mazák Na snímke predseda Súdnej rady SR Ján Mazák prichádza pred novinárov poèas 9. zasadnutia Súdnej rady SR v Bratislave 29. júna 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Odvolanie predsedu Súdnej rady Jána Mazáka iniciovalo šesť členov Súdnej rady. Vyčítajú mu viacero pochybení až porušení zákona. Mazák tvrdí, že sa nedopustil ničoho, čo by odôvodňovalo jeho odvolanie a v prípade úspechu navrhovateľov sa obráti na Ústavný súd a aj na medzinárodné inštitúcie. Odôvodňuje to neprijateľnou ústavnou novelou, ktorú v minulosti sám navrhoval. Rovnako v minulosti tvrdil, že na stoličke predsedu nepotrebuje zotrvať za každú cenu, hoci dnes je pre svoje odvolanie ochotný súdiť sa na Slovensku aj v zahraničí.

Za návrh na odvolanie Mazáka z funkcie predsedu Súdnej rady sa podpísali šiesti jej členovia. Mazák by sa podaním na Ústavný súd (v prípade, že by bol odvolaný) pripojil k už dvom vládou odvolaným členom Súdnej rady, a to ku Kataríne Javorčíkovej a Ľudovítovi Bradáčovi.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami