Prešovskí volejbalisti neuspeli proti Myjave: Druhá prehra v sezóne

PREŠOV – V sobotnom zápase 10. kola Niké extraligy mužov volejbalisti MIRAD UNIPO Prešov utrpeli doma druhú prehru v sezóne s tímom VO TJ Spartak Myjava. V hale Prešovskej univerzity prehrali v troch setoch s výsledkami -18, -21 a -20.

PO vs MY 25112023 Veronika Mihalikova (2) Na akademickej pôde Prešovskej univerzity sa odohrali volejbalové zápasy. Foto: Veronika Mihaliková

V napínavom stretnutí 10. kola Niké extraligy mužov sa v sobotu stretli volejbalisti MIRAD UNIPO Prešov s VO TJ Spartak Myjava. Napriek podpore domáceho publika v športovej hale Prešovskej univerzity sa prešovským hráčom nepodarilo prevziať kontrolu nad zápasom, čo sa prejavilo ich prehrou v troch setoch s výsledkami -18, -21, -20.

Zverenci trénera Erika Digaňu podľahli hladko v troch setoch. Foto: Veronika Mihaliková

Domáci hráči držali so súperom krok len do polovice každého setu, než sa dostali do nevýhodných postavení, ktoré Myjava využila na získanie pohodlného vedenia. Až v treťom sete sa Prešovčanom podarilo nakloniť skóre na svoju stranu, no v koncovke súper nenechal nič na náhodu a nedovolil zdramatizovanie zápasu.

Súperi z Kopaníc držali svoju taktiku. Foto: Veronika Mihaliková
Výkon skúseného nahrávača Dominika Vala z Myjavy bol ocenený ukrajinským trénerom Vitalijem Osipovom. Na strane Prešova si tréner Erik Digaňa vybral za najužitočnejšieho hráča libera Martina Turisa. Foto: Veronika Mihaliková

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov, vyjadril sklamanie z výkonu svojho tímu: „V prvom sete sme nezačali ideálne, hlavne na servise. Obranou sme si niektoré veci držali. Mrzí ma, že v hlavách niektorých hráčov možno vzniká myjavský komplex. Druhá vec, čo ma mrzí, je, že keď chceme, aby sa mladí hráči posúvali, musia do zápasu ísť na plné obrátky. Priemerné výkony nepatria do nášho tímu.“

Sklamanie domáceho tímu. Foto: Veronika Mihaliková

Na druhej strane, Vitalij Osipov, tréner VO TJ Spartak Myjava, ocenil výkon svojho tímu: „Pre nás to bolo veľmi dôležité víťazstvo, pretože Prešov hrá doma veľmi dobre pre svojich divákov. Myslím si, že 3 : 0, to si bude ceniť každý z hráčov. Čo sa týka taktických vecí, ktoré sme rozoberali pred zápasom, my sme splnili väčšinu toho, čo sme chceli vidieť na ihrisku. To bola najdôležitejšia vec v celom zápase. Veľmi trpezlivo sme hrali prvý, druhý a dokonca aj tretí set, keď sme prehrávali, ale chalani verili a za to im ďakujem.“

Trpezlivá hra im priniesla ovocie v podobe výhry. Foto: Veronika Mihaliková

Vo zvyšných zápasoch 10. kola získali výhry Bratislava nad juniorským repre družstvom (3 : 0), Nitra nad Banskou Bystricou (3 : 0) a Komárno, ktoré po tuhom boji zdolalo Svidník (3 : 2).

Táto prehra VK MIRAD UNIPO Prešov v domácom prostredí s húževnatým súperom z Myjavy poukazuje na potrebu zlepšenia a väčšej konzistencie v ich hre. S približujúcimi sa ďalšími kolami extraligy bude dôležité, ako sa hráči Prešova dokážu vyrovnať s tlakom a výzvami, ktoré pred nimi stoja.

Atentát na premiéra Róberta Fica bol spočiatku klasifikovaný ako pokus o úkladnú vraždu. Prekvalifikovanie atentátu na teroristický útok zo strany prokuratúry bolo pomerne prekvapivé pre chýbajúci motív, na čo nedávno upozornil aj Najvyšší súd SR.…