Prihlásiť sa

Dav protestujúci proti násiliu na ženách v Ríme zaútočil na budovu pro-life organizácie

404352325_725217876312954_8845631490228755340_n Demonštranti pred budovou organizácie Pro Vita & Famiglia. Zdroj: Facebook

Feministky v Ríme údajne zapaľovali okenice a rozbíjali výklady. Hádzali tiež dymovnice a zápalné fľaše. Stovky ľudí protestujúcich proti násiliu na ženách sa v sobotu v talianskej metropole vyzúrili na budove pro-life organizácie. Ich činy zachytili aj mnohé videá a fotografie. Útok odsúdila aj talianska premiérka.

Útok na budovu sa začal okolo 18:30 h, keď pred centrálou organizácie Pro Vita & Famiglia (Za život a rodinu) zaparkoval kamión, ktorý išiel na čele protestného sprievodu proti násiliu na ženách. Informoval o tom portál Roma Today.

Protest na Medzinárodný deň boja proti násiliu na ženách usporiadala organizácia Non Una di Meno (Ani o jednu menej). Jej členky samy seba označujú za transfeministky. Ide o odnož feminizmu, ktorá považuje za dôležité bojovať za požiadavky mužov, ktorí predstierajú, že sú ženy. BBC informovala, že na demonštrácii sa zúčastnili desiatky tisíc ľudí. Podľa organizátorov ich bolo až 500-tisíc.

Pred budovou Pro Vita & Famiglia sa podľa videí uverejnených na sociálnych sieťach zhromaždila stovka kričiacich ľudí, najmä žien. 


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami