Spor medzi šéfom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslavom Šatanom a odstupujúcim predsedom predstavenstva Dukly Trenčín Milošom Radosom má ďalšie pokračovanie. Po tom, ako Šatan spochybnil Radosove manažérske schopnosti, ktoré vraj stačia iba na "zbieranie hokejok pre trenčianske múzeum", reagoval trenčiansky manažér.
Celý spor začal Radosa svojimi vyjadreniami, v ktorých spochybnil Šatanov morálny kompas a zmienil sa aj o jeho synovi. „On je tak morálne nastavený. Poznám jeho vyjadrenia a stanoviská aj od jeho dôverných ľudí, priateľov. Nechápem, že jeho syn má ísť na univerzitu do Ameriky. Hrával tam, de facto celý majetok zarobil v Amerike a svojím spôsobom potichu podporuje tú opačnú stranu [Rusko, pozn. red.],“ povedal Radosa.
Šatan o niekoľko dní neskôr Radosovi odpovedal. „Tento ,supermanažér´ bol prínosom pre Duklu iba pokiaľ zbieral hokejky pre trenčianske múzeum. Jeho športové aj ekonomické výsledky v Dukle či obrovské dlhy, ktoré vytvoril ako konateľ Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK), sú odrazom jeho manažérskych schopností. Hetrik neúspechov zavŕšil snahou založiť na Slovensku súkromnú ligu PHL, čo sa skončilo pre neho ďalšou frustráciou. Z toho pramení jeho averzia voči Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a mojej osobe. Navyše prekročil hranice slušnosti, keď zatiahol do svojich problémov aj môj osobný život a život členov mojej rodiny.“
Na povrch vyšli aj zaujímavé skutočnosti z Radosovej minulosti. Šport24 s odvolaním sa na hodnoverný zdroj priniesol informáciu, že Radosa v nedávnej minulosti zastával poprednú pozíciu vo filiálke firmy Continental v ruskom meste Omsk. Navyše ako reprezentant Slovenska na majstrovstvách sveta veteránov v Minsku sa odfotil aj s bieloruských prezidentom Alexandrom Lukašenkom. „Vôbec to neskrývam. Bolo to pred 15 rokmi a v čase, keď neútočili na nezávislú krajinu,“ bráni sa Radosa.
Radosa v stredu večer na sieti X zverejnil stanovisko k týmto obvineniam. Šatanovu reakciu považuje za dôsledok jeho komplexov vyplývajúcich z manažérskej nezrelosti, neskúsenosti a slabšieho vzdelania. „Vaše vzdelávanie sa skončilo gymnáziom v Trenčíne. V mojom prípade to bolo o stupeň vyššie, ukončil som Vysokú školu ekonomickú, odbor zahraničný obchod, v ktorom som sa de facto pohyboval v top manažérskej pozícii takmer 25 rokov (…) Kým som ja obchodoval po celom svete, vrátane Ruskej federácie, vy ste v tom čase čítali knihy a hrávali počítačové hry v rámci presunov k zápasom NHL.“
Radosa napísal, že k Šatanovým manažérskym výsledkom za rok 2023 pôvodne chcel citovať stanovisko najväčšieho sponzora športu, ktoré by podľa Radosu „u človeka s morálnym kompasom a hodnotami muselo viesť k rezignácii na funkciu. Žiaľ tieto hodnoty vy nectíte.“ Šatana varoval pred ďalšími expresívnymi vyjadreniami na svoju osobu. „Ak budete eskalovať vzájomnú komunikáciu, dôjde aj k zverejneniu ďalších dokumentov, ktoré váš mýtus legendy značne znehodnotia.“
Radosa vyjadril hrdosť na to, že podľa svojich slov vyše dvadsať rokov z vlastných zdrojov financoval Duklu Trenčín a „výhradne“ z nich vybudoval „prvé a jediné múzeum hokeja na Slovensku“.
Otázka dlhov trenčiasnkej Dukly by si podľa Radosu vyžadovala „dlhší priestor“, ale „z komplexného hľadiska nemám vôbec zlý pocit“. Finančné problémy hokejového tímu pripisuje pandémii a Šatanovmu manažmentu. „Vplyvom pandémie, keď ste vy ako osoba reálne klubom v ničom extra nepomohli, som hrdý na našu prácu v klube aj v ostatných kluboch. Koniec koncov, ako zástupcovia klubov sme vás viackrát vyzývali na verejnú diskusiu v RTVS, respektíve TA3. Relácie boli viac-menej pripravené, vždy ste zbabelo odmietli takúto konfrontáciu.“
„Ja som na strane Ukrajiny, som na strane opozície. To, na akej strane ste vy dvaja [Šatan a šéf SOV Anton Siekel, pozn. red.] je všetkým na Slovensku jasné. Vaším mlčaním len dehonestuje seba a celé športové hnutie,“ zakončil Radosa svoj list.