Prihlásiť sa

Slovan ukončil mlčanie: Postoj nezmeníme. Na rozdiel od tých, ktorí nás súdia, Ukrajine reálne pomáhame

Štart zimnej prípravy klubu Niké Ligy ŠK Slovan Bratislava Na snímke generálny riaditeľ futbalového ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší počas štartu zimnej prípravy pred jarnou časťou futbalovej Niké ligy v Bratislave 10. januára 2024. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Futbalový Slovan Bratislava po takmer 24 hodinách od kritizovaného prípravného zápasu s ruským Dinamom Moskva (1:2) ukončil mlčanie a k aktuálnej situácii vydal oficiálne stanovisko. V ňom generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší odsúdil vojenský konflikt, priblížil formy, ktorými bol Slovan nápomocný Ukrajincom, a tiež vysvetlil, prečo sa vlastne klub rozhodol spomenutý duel odohrať. Na stranu svojho bývalého tímu sa postavil aj niekdajší výborný brankár Ladislav Molnár.

„Ohradzujeme sa voči tvrdeniam a komentárom, že by sme odohratím tohto prípravného zápasu v Katare chceli akokoľvek legitimizovať vojenský konflikt. Sme proti akejkoľvek vojne a mrzí nás negatívna odozva, ktorá sa vzniesla počas uplynulých dvoch dní,“ uviedol generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík mladší v stanovisku, ktoré klub uverejnil na svojom webe.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami