Prihlásiť sa

Necelý týždeň po Vlhovej skončila v záchranárskom vrtuľníku aj Shiffrinová

Zjazd žien v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo Mikaela Shiffrinová pred štartom zjazdu. Foto: TASR/AP

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová spadla v piatkovom zjazde Svetového pohára v talianskom stredisku Cortina d’Ampezzo. Na pomoc jej prišli zdravotníci. Americká lyžiarka podľa prvotných vyšetrení neutrpela poškodenie väzov v ľavom kolene.

Líderka celkového poradia štartovala s číslom osem, po skoku pred prvým medzičasom stratila rovnováhu, vrazila do ochrannej bariéry a odhodilo ju naspäť na svah. Po páde vo veľkej rýchlosti sa dokázala postaviť, ale mala problémy s ľavou nohou, ktorú nemohla zaťažiť.

Pre Shiffrinovú mieril vrtuľník, ktorú ju previezol do nemocnice. Preteky pokračovali po približne 20-minútovej pauze. Preteky sa konali za jasného a slnečného počasia, ale vysokých teplôt.

Krátko po páde Shiffrinovej spadla aj Talianka Federica Brignoneová, líderka poradia obrovského slalomu však ihneď pokračovala ďalej a nezranila sa. Zraneniam sa podľa AP vyhla aj Michelle Gisinová, no olympijská víťazka Corinne Suterová odstúpila po tom, ako sa v polovici trate držala za ľavé koleno. Práve na trati v Tofane sa budú konať preteky na ZOH 2026.

Americký lyžiarsky tím ani organizátori pretekov bezprostredne po páde neinformovali stave.

Pred pätnástimi hodinami na svojom facebookovom účte informovala, že na trati v stredisku zažila niekoľko „strašidelných“ momentov, hoci to možno nevyzeralo tak hrozne, ako som to cítila, lebo je „katastrofistka“.

Vrtuľník odváža americkú lyžiarku Mikaelu Shiffrinovú po páde v zjazde Svetového pohára v talianskom stredisku Cortina d’Ampezzo v piatok 26. januára 2024. Foto: TASR/AP

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová podľa prvotných vyšetrení neutrpela poškodenie väzov v ľavom kolene. „Shiffrinovú previezli na kliniku v Cortine a vyšetrujú ju pre zranenie ľavej nohy. Prvotná analýza ukazuje, že predný krížny väz v kolene sa zdá byť neporušený. Ďalšie podrobnosti prinesieme,“ uviedol Shiffrinovej tím vo vyhlásení.

Nebezpečný pád Shiffrinovej prichádza necelý týždeň po tom, ako triumfovala v pretekoch Svetového pohára v Jasnej a svojím 58. víťazstvom v slalome potvrdila pozíciu líderky celkového poradia SP i priebežnej klasifikácie disciplíny.

Pred týždňom sa v Jasnej zranila jej najväčšia konkurentka, slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Na domácom svahu v stredisku Jasná spadla ešte v hornej časti trate. Pri obchádzaní bránky vo vysokej rýchlosti vyšla zo stopy a zachytila ju až záchranná sieť. Vlhová si pretrhla predný krížny väz, poškodila meniskus a musela absolvovať operáciu vo Švajčiarsku.

(tasr, est)