Prihlásiť sa

Zalužného nástupca Syrskyj má pripraviť frontový audit. Z milióna mobilizovaných Ukrajincov vraj zatiaľ bojovalo len 300-tisíc

Zelenskyj navštívil frontovú líniu na východe Ukrajiny Nový veliteľ ukrajinskej armády Oleksandr Syrskij (vpravo) a Volodymyr Zelenskyj (v strede). Foto: TASR/AP

Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak vyhlásil, že od nového veliteľa Ozbrojených síl Ukrajiny Oleksandra Syrského očakáva audit ukrajinských vojakov. Dôvodom je údajne zistenie, že z jedného milióna mobilizovaných Ukrajincov sa ich na bojových akciách zúčastnilo len 300-tisíc.

„Mobilizovaných bolo okolo jedného milióna ľudí. V skutočnosti však bolo na fronte len 200-tisíc až 300-tisíc vojakov. Ostatní boli veľmi ďaleko od vojny, ale stále existujú,“ povedal Podoľak Zároveň dodal, že musí byť jasné, kto a ako nahradí vojakov, ktorí sú na fronte už takmer dva roky. Syrskyj musí podľa jeho slov rozhodnúť, kde a ako budú nasadení tí vojaci, ktorí boli mobilizovaní.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami