Prihlásiť sa

Nové pravidlá mobilizácie či zmrazovanie spermií vojakov. Čo všetko zvažujú na Ukrajine, keď velenie vyčerpanej armády preberá Syrskyj

Troops from the 24th Mechanized Brigade in a trench in the Donetsk region of Ukraine, Jan. 19, 2024. (Tyler Hicks/The New York Times) Ukrajinskí vojaci v zákope na fronte v Doneckej oblasti minulý mesiac. Foto: Tyler Hicks/New York Times

Ukrajina má vážny nedostatok vojakov a diskutuje o tom, ako nájsť ďalších. Potenciálne rozšírenie vojenských odvodov s cieľom doplniť vyčerpanú a dotlčenú armádu sa stalo emocionálnou a politicky vypätou témou. Exkluzívna reportáž New York Times približuje problém i návrhy riešení, ktoré štát zvažuje.

Vojaci bojujú v mrazivých, blatistých zákopoch ostreľovaných delostrelectvom alebo v mestských bojoch v spleti spálených a vybuchnutých domov. Počet obetí je vysoký a nebezpečných misií, ako sú napríklad útoky na stromoradia obsadené nepriateľom, je veľa.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami