Nožík mám nabrúsený. Cintula sa mal vyhrážať aj šéfovi Jednoty dôchodcov Slovenska

Odovzdanie podpisov k petícii Jednoty dôchodcov na Slovensku predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi Michal Kotian. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Atentátnik na premiéra Juraj Cintula sa v minulosti dvakrát stretol aj so šéfom Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS) Michalom Kotianom a nezaobišlo sa to bez vážnych vyhrážok. Vo svojom texte to uviedol portál Pluska, pre ktorý sa funkcionár exkluzívne vyjadril.

„Bolo to tesne po prezidentských voľbách. Bol som v parlamente a odtiaľ som išiel do neďalekej reštaurácie. Následne som sa presúval k autu a v mieste, kde je brána k hradu, tak tam mi tento pán povedal: A čo ty hlasosmerák, ešte mám nožík nabrúsený! Ale hovoril to tak, aby som to počul len ja. Bol som od neho asi tri-štyri metre. Pripravovalo sa tam protestné zhromaždenie,“ povedal Kotian o aprílovom stretnutí.

„Na ďalší týždeň som bol vo vnútri NR SR a pri recepcii som dával občiansky preukaz pre vstup. A pri telefóne, ktorý je za dverami, tak tam stál tento istý pán a takisto mi povedal: Tak čo ty hlasosmerák, zas ideš bonzovať?,“ vysvetlil pre Plusku okolnosti druhého stretnutia Kotian.

Líder dôchodcovskej organizácie uviedol, že následne dostal jeho syn poštou predvolebný leták, na ktorom sa nachádzal Peter Pellegrini. Okrem iného na ňom mal stáť odkaz „My vieme, že tu bývaš“. Všetky tri udalosti sa údajne odohrali v rozpätí niekoľkých dní po prezidentských voľbách.

Kotian sa často objavuje na tlačových konferenciách koaličných strán a v uplynulých prezidentských voľbách vyjadrila jeho organizácia priamu podporu kandidátovi Petrovi Pellegrinimu. Vraj ako poďakovanie za to, ako sa o penzistov stará.

V parlamentných voľbách na jeseň minulého roka však JDS priamo nikoho nepodporila. Pred voľbami iba podpísala memorandá o spolupráci s Hlasom, Smerom, SNS a Republikou.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku rozhodol v sobotu o väzobnom stíhaní útočníka. Robert Fico podľa posledných vyjadrení vicepremiéra Roberta Kaliňáka (Smer) ostáva vo vážnom stave, no je pri vedomí a piatková operácia podľa ministra „prispela k tomu, že sme bližšie k pozitívnej prognóze“.

(tod)


Ďalšie články