Najvyšší čínsky vodopád ako fejk? Turista ukázal, že ho napája umelé potrubie

vodopad Vodopád Yuntai. Foto: X

V čínskom horskom parku Yuntai sa dostal slávny vodopád do centra pozornosti viac než zvyčajne, keď video nakrútené turistom ukázalo, že voda je do tohto majestátneho „prírodného“ úkazu dodávaná cez umelé potrubie.

Kuriózna atrakcia sa nachádza v čínskom horskom parku Yuntai, je známa svojou výškou 314 metrov a označovaná za miesto, kde tečie „Mliečna dráha“. Podľa BBC je považovaný za najvyšší neprerušovaný vodopád v Číne.

Video nakrútené turistom, na ktorom je vidieť potrubie vypúšťajúce vodu do vodopádu, vyvolalo na sociálnych sieťach v Číne rozruch, informuje americká televízna stanica CNN.

Niektorí ľudia boli týmto odhalením šokovaní, iní zas na sociálnych sieťach vyjadrili pre konanie parku pochopenie. Používatelia napríklad skonštatovali, že hlavným dôvodom návštevy je estetický zážitok, nie zisťovanie pravosti vodného zdroja.

„Turisti tam nechodia, aby videli vodný zdroj. Nemyslím si, že to možno považovať za klamanie verejnosti,“ napísal jeden z používateľov na sociálnej sieti Weibo. „Ste tam preto, aby ste videli páva, ako rozprestiera chvost, a nie aby ste sa pozerali na jeho zadok,“ dodal ďalší.

Park, ktorý má najvyššie hodnotenie cestovného ruchu AAAAA udelené čínskym ministerstvom kultúry a cestovného ruchu, reagoval vyhlásením, že vzhľadom na sezónne zmeny a obdobia sucha sa musia uchýliť k umelému dopĺňaniu vody, aby zabezpečili, že vodopád bude pre verejnosť vyzerať čo najlepšie.

Predstavitelia parku pre čínsku televíziu uviedli, že voda, ktorú používali na čerpanie vody, pochádza z prameňa, a dodali, že nepoškodí prirodzené prostredie.


Ďalšie články