Dva razy meraj a raz podporuj

Romana Tabák a Marián Kuffa Foto: FB/Romana Tabak

Na katolíckeho kňaza Mariána Kuffu sa uplatňuje dvojaký meter. Neférovo sa však k nemu nesprávajú len liberáli.

Populárny kňaz Marián Kuffa pred voľbami do europarlamentu v dvoch videách podporil kandidátov SNS. Menovite svojho brata Štefana Kuffu a jeho syna Filipa. A v samostatnom videu aj Romanu Tabák, ktorá využila kostol v Žákovciach na vlastné promo v posledný deň pred moratóriom.

Ako sme si už zvykli, na Mariána Kuffu sa za jeho konanie vzniesla síra, a to nie len zo Slovenska, ale aj od našich českých susedov. Tomáš Halík o ňom povedal, že má v podstate mentalitu bezdomovca, dokonca ho spojil s Tisom a údajným slovenským katolíckym fašizmom – aj keď niečo také nikdy neexistovalo.

Halíka je už asi zbytočné komentovať. Stačí povedať len toľko, že tento český kňaz má zvláštny dar vstupovať do slovenského prostredia s absurditami, ktoré by na Slovensku nikomu nenapadli. Kardinál Duka to v rozhovore, ktorý publikujeme zajtra, výstižne komentuje ako neznalosť slovenskej histórie a našich vzájomných vzťahov.

Tentoraz je však situácia iná, okrem iného aj preto, že samotný Marián Kuffa v utorok reagoval na obvinenia, ktoré boli voči nemu vznesené v samostatnom videu.

Internet je kvôli nemu plný lacných teologických a psychologických rozborov charakteru farára Kuffu, no v skutočnosti to všetko len odvádza pozornosť od centrálneho problému.

Na celej „afére“ je totiž najviac zarážajúce to, že Kuffa nie je jediný kňaz, ktorý sa vyjadruje k politike, no je jediný, kto za to neustále čelí šikane v médiách.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami