Denník transrodovej masovej vrahyne z Nashvillu zverejnil novinár, ktorý za to čelí súdu

6 Killed in Nashville School Shooting Foto: Profimedia.sk

Audrey Haleová v marci 2023 zavraždila v americkom Nashville tri deväťročné deti a troch dospelých. Masovú vrahyňu, ktorá sa identifikovala ako muž menom Aiden, pri čine zastrelila polícia. V tom čase mala 28 rokov. Zanechala po sebe denník, ktorý muži zákona odmietli zverejniť. Americký novinár, ktorý sa k dokumentu dostal a časť z neho publikoval, odmietol prezradiť svoj zdroj. Teraz čelí súdu.

Michael Patrick Leahy z konzervatívneho denníka The Tennessee Star hovorí, že čelí obvineniam za pohŕdanie súdom. Za zverejnenie série článkov popisujúcich obsah Haleovej denníka, mu údajne hrozí aj väzenie. Pravosť zverejnených materiálov potvrdilo Nashvillské policajné oddelenie.

Leahy predpokladá, že sudkyňa plánuje prinútiť ho prezradiť svoj novinársky zdroj. Pre publikáciu Micheala Shellenbergera sa novinár vyjadril, že radšej pôjde do väzenia. „Sudca ma nemôže prinútiť spraviť niečo protiústavné“, povedal.

„Spojené štáty kriminalizujú transľudí“

Novinár z The Tennessee Star uvádza, že sa mu podarilo získať približne 80 strán Haleovej denníka. Jednou z tém, ktorú strelkyňa v denníku opakovane rozoberala, bola nenávisť k vlastnému otcovi. Viackrát mu priala smrť a tiež tvrdila, že by ho najradšej zavraždila.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami