Chceme vojakom poslať pozitívnu emóciu, hovorí hviezda ukrajinského tímu Zinčenko 

UEFA EURO 2024 - Slovakia v Ukraine - Düsseldorf Arena Oleksandr Zinčenko oslavuje asistenciu na prvý gól Ukrajiny proti Slovensku na EURO 2024. Foto: Profimedia

Naši futbaloví reprezentanti si mohli piatkovým triumfom na Eure nad Ukrajinou zabezpečiť postup do osemfinále, no nestalo sa. Zápas bol však dôležitý aj pre Ukrajincov. Tí po úvodnej prehre s Rumunskom potrebovali body ako soľ a víťazstvo ich udržalo v hre o postup zo skupinovej fázy.

Prvá polhodina zápasu patrila slovenským futbalistom a vyťažili počas nej otvárací gól Ivana Schranza. Následne však upustili od dohodnutého herného plánu, čo Ukrajinci využili na to, aby sa do stretnutia vrátili a po zmene strán dvoma zásahmi aj otočili. Ich nádeje na pokračovanie na šampionáte aj po skupinovej fáze tak ešte nezhasli. 

 „Reakcia nás všetkých – špeciálne v druhom polčase – bola skvelá. Presne takto by sme mali hrať v takýchto zápasoch. Na tejto úrovni, ak čo i len trochu stratíte koncentráciu, budete potrestaní. To sa nám aj stalo v prvom polčase, kde sme dostali zbytočný gól. Najdôležitejšie však bolo, čo sme ukázali po zmene strán. Hrali sme ako tím a to je to, čo musíme robiť,“ konštatoval obranca londýnskeho Arsenalu Oleksandr Zinčenko.

Priateľstvo so Slovákmi

Stretnutie napriek dôležitosti pre obe strany prebehlo v duchu fair-play, čo potvrdzuje aj jediná žltá karta, ktorú musel ukázať rozhodca Oliver. „Slovensko veľmi rešpektujeme. Mimo ihriska sme priatelia a preto sa rešpektujeme aj na trávniku. Prajeme Slovákom len to najlepšie,“ povedal jeden z lídrov ukrajinskej reprezentácie.

Ukrajinskí futbalisti nebojujú v Nemecku iba za seba, ale za celú krajinu. „Na Ukrajine sme momentálne v najťažšej etape našej slobodnej éry a všetci vieme, že reprezentujeme našu krajinu na najvyššej úrovni. Každé víťazstvo prináša veľa pozitívnych emócií našim ľuďom, ktorí aj v tejto chvíli bojujú za slobodu Ukrajiny a riskujú svoje životy. Získať tri body preto pre nás bolo dôležité,“ uviedol Zinčenko, ktorý pôsobil v zahraničí v minulosti aj v Manchester City, holandskom PSV Eindhoven a ruskej Ufe.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami