Mám strach o rodinu a dcéru. Migrácia v Nemecku sa vymkla spod kontroly, vraví Toni Kroos

Stuttgart, Germany. 05th July, 2024. Soccer: European Championship, Spain - Germany, final round, quarter-finals, Stuttgart Arena, Germany's Toni Kroos reacts dissatisfied after the game. Credit: Tom Weller/dpa/Alamy Live News Toni Kroos. Foto: Profimedia.sk

Nemecký futbalista Toni Kroos, ktorý po vyradení z majstrovstiev Európy ukončil kariéru, prežil uplynulých desať rokov v Španielsku, kde si obliekal dres Realu Madrid. Do vlasti sa ani po skončení aktívnej činnosti vrátiť nehodlá. Jeho krajina totiž podľa neho stratila kontrolu nad migráciou, čo negatívne ovplyvnilo bezpečnosť v Nemecku.

Toni Kroos opustil vlasť v roku 2014, keď vymenil Bayern Mníchov za Real Madrid. Myslí si, že jeho krajina sa odvtedy výrazne zmenila a hoci má Nemecko stále rád, z pohľadu otca preferuje život v Španielsku.

Tridsaťštyriročný dnes už bývalý stredopoliar by sa totiž doma necítil bezpečne. Strach by mal najmä o svoju rodinu a špeciálne o dcéru.

Tvrdí, že Nemecko stratilo kontrolu nad migráciou a dnes už krajina nie je taká, aká bola, keď ju opustil.

„Stále mám celú rodinu v Nemecku, takže si myslím, že som dobre informovaný. Stále tvrdím, že Nemecko je naozaj skvelá krajina a cítim sa tu dobre, ale nie je to také Nemecko, aké bolo pred desiatimi rokmi, keď sme odišli,“ povedal Toni Kroos v podcaste Lanz & Precht, ktorý vychádza pod záštitou televízie ZDF a nahrali ho ešte pred štvrťfinálovou prehrou Nemecka so Španielskom na majstrovstvách Európy.

„Mám sedemročnú dcéru. Keď bude staršia a bude mať trinásť, štrnásť alebo pätnásť rokov, a mala by ísť von o jedenástej večer v Španielsku alebo vo veľkom nemeckom meste, radšej by som bol za Španielsko,“ vysvetlil Kroos, ktorý by mal obavy, či sa jeho dcéra vráti z nočnej prechádzky domov, pričom pred desiatimi rokmi by podľa vlastných slov tento pocit nemal.

Jeden z najlepších nemeckých futbalistov všetkých čias si myslí, že je to výsledok masovej migrácie, ktorá sa vymkla spod kontroly.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami