Diaľnicu D1 pri Bratislave vo štvrtok večer uzavrú pre práce na Triblavine
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) oznámila, že diaľnica D1 pri Bratislave smerom do mesta bude od štvrtka 13. novembra od 22:00 do nedele 16. novembra popoludní úplne uzavretá. Dôvodom sú práce súvisiace s rozširovaním úseku Bratislava - Triblavina, ktoré nie je možné vykonávať počas bežnej premávky.
Počas uzávery vykonajú frézovanie, pokládku asfaltu, výmenu zvodidiel a osadenie nového značenia. V rámci prác bude inštalovaný aj niekoľkotonový dopravný portál, ktorého montáž si vyžaduje úplné uzatvorenie úseku z bezpečnostných dôvodov.
Diaľničiari spresnili, že počas štvrtkovej noci a celého piatka motoristi budú mať možnosť zísť v križovatke Bernolákovo a využiť takzvanú starú Seneckú cestu: „Alebo budú môcť pokračovať po D1 a napojiť sa na vetvu D4 v smere na Raču či do Jaroviec.“ Od piatkového večera sa uzávierka rozšíri aj na úsek medzi Sencom a Zlatými Pieskami.
NDS upozorňuje, že počas ďalšieho víkendu je plánovaná uzávera v opačnom smere, avšak termíny závisia od počasia. Železnice SR už informovali o uzávere, aby koordinovali priepustnosť trate v okolí Pezinka.
(tasr, max)