Trump pokračuje v boji proti Antife, USA označili jej skupiny v EÚ za teroristov
Spojené štáty v piatok oficiálne označili štyri ľavicové skupiny v Nemecku, Taliansku a Grécku za globálnych teroristov. Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio uviedol, že ide o „násilné skupiny Antify“.
„Skupiny napojené na toto hnutie vyznávajú revolučné anarchistické alebo marxistické ideológie, vrátane antiamerikanizmu, ‚antikapitalizmu‘ a antikresťanstva, ktoré používajú na podnecovanie a ospravedlňovanie násilných útokov doma aj v zahraničí,“ uviedol Rubio.
Medzi označenými skupinami je nemecká Antifa Ost, talianska Federácia neformálnych anarchistov a grécke skupiny Ozbrojená proletárska spravodlivosť a Revolučná triedna sebaobrana.
Rubio dodal, že ich plánuje od 20. novembra zaradiť aj na zoznam „zahraničných teroristických organizácií“ (FTO) a varoval, že Washington bude cieliť aj na ďalšie podobné skupiny vo svete.
(reuters, sie)