|   2025-12-12 10:47:42

Poslanci ukončili schôdzu, mnoho bodov presunuli na ďalšiu

Poslanci Národnej rady SR piatkovým dopoludňajším hlasovaním ukončili 43. parlamentnú schôdzu. Rokovali na nej od 25. novembra.

Na programe mali ešte mnoho neprediskutovaných bodov. Tie presunú na ďalšiu riadnu schôdzu so začiatkom plánovaným na 27. januára.

Poslanci sa na tejto schôdzi nedostali k vetovanému zákonu o takzvaných covidových amnestiách, ktorý parlamentu vrátil prezident Peter Pellegrini. Diskutovať o ňom mali pôvodne ešte v júni.

Parlament sa na tejto schôdzi nevenoval ani ďalšej vetovanej legislatíve, a to novele zákona o hazarde.

Na rad neprišli ani viaceré poslanecké návrhy. Nediskutovali napríklad ani o úprave rokovacieho poriadku parlamentu. Neprebrali opozičné návrhy na odvolanie niektorých ministrov ani návrh na vyslovenie nedôvery celej vláde. Presun odvolávaní si odsúhlasili poslanci ešte počas týždňa.

(tasr, luc)