Generálny riaditeľ štátnej opery rezignoval na funkciu
Generálny riaditeľ Štátnej opery v Banskej Bystrici Šimon Svitok podáva k 31. decembru 2025 z osobných dôvodov rezignáciu na svoju funkciu, uviedlo ministerstvo kultúry.
„Aj po tomto dátume bude v Štátnej opere naďalej pôsobiť ako sólista a zároveň ako umelecký riaditeľ,“ uviedla hovorkyňa rezortu Petra Demková.
V mene ministerstva poďakovala odchádzajúcemu generálnemu riaditeľovi za jeho doterajšie pôsobenie, profesionálny prístup a prínos k rozvoju Štátnej opery v Banskej Bystrici.
Vedúca propagácie Štátnej opery v Banskej Bystrici Katarína Vollmannová doplnila, že Svitkova rezignácia súvisí s dlhodobým pracovným tlakom a potrebou chrániť svoje zdravie. „Štátna opera bude o ďalších krokoch v oblasti vedenia inštitúcie informovať v súlade s rozhodnutiami zriaďovateľa,“ dodala.
(tasr, luc)