V Štátnej opere končí Svitok, vedenie dočasne preberá Ondrej Bernát
Štátna opera Banská Bystrica má od 1. januára nového generálneho riaditeľa. Stal sa ním Ondrej Bernát, ktorý doteraz pôsobil v Národnom divadle Košice ako vedúci ekonomickej a administratívno-právnej agendy.
Ministerka kultúry Martina Šimkovičová ho dočasne vymenovala do funkcie do ukončenia riadneho výberového konania. Podľa rezortu kultúry má Bernát zabezpečiť najmä efektívne hospodárenie, stabilitu rozpočtu a kvalitné verejné obstarávania.
Jeho skúsenosti zahŕňajú aj pôsobenie v samospráve, na daňovom riaditeľstve a pri riadení obnovy kultúrnych pamiatok.
Po doterajšom riaditeľovi Šimonovi Svitkovi, ktorý odstúpil z osobných dôvodov, Bernát preberá vedenie jednej z kľúčových kultúrnych inštitúcií na Slovensku.
Svitok však v opere zostáva – ako sólista a umelecký riaditeľ.
(tasr, pir)