|   2026-06-23 15:15:17

Súd opäť rieši kauzu bývalého šéfa policajných odposluchov

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici opätovne prerokúva kauzu bývalého riaditeľa úradu zvláštnych policajných činností Jozefa Reháka. Toho v roku 2023 odsúdili na 11 rokov väzenia za podporovanie zločineckej skupiny sýkorovcov a prijímanie úplatkov, no najvyšší súd rozsudok zrušil a vec vrátil na nové konanie.

Rehák na utorkovom pojednávaní oznámil, že chce vypovedať až po výsluchoch svedkov. Zároveň uviedol, že sa plánuje vyjadriť aj k utajovaným skutočnostiam, čo si vyžiada zbavenie mlčanlivosti.

Podľa obžaloby za finančné odmeny vynášal informácie z policajného prostredia členom gangu sýkorovcov. Úplatky údajne dosiahli viac ako 30-tisíc eur. Rehák vinu odmieta a tvrdí, že nikdy neprezradil utajované informácie ani neprijal peniaze.

V procese majú opäť vypovedať viacerí kľúčoví svedkovia vrátane Róberta Lališa, Bernarda Slobodníka a Borisa Beňu. Samosudca Ján Hrubala zároveň nevyhovel novej námietke obhajoby týkajúcej sa doručenia obžaloby.

(tasr, mja)