7 dní v kocke: Pod Matovičom tiká ďalšia vzbura

Igor Matovič. Foto: TASR. Snímka obrazovky 2022-07-28 o 19.17.04

7 dní v kocke: Pod Matovičom tiká ďalšia vzbura

Igor Matovič. Foto: TASR.

V rubrike 7 dní v kocke Dag Daniš pravidelne komentuje hlavné témy týždňa. Dnes o rozkoloch priamo v Matovičovej strane, o Hegerovej dileme, o rastúcom euróskom odpore k politike sankcií a o riziku, že Čína otvorí ďalší front.

1. V OĽaNO sa to láme

Chvíľu to vyzeralo tak, že Matovič si urobil v koalícii poriadok. Podarilo sa mu udržať Hegera na svojej strane a odkázať Sulíkovi, že sa s ním už neráta. Zároveň úspešne rokuje s poslancami okolo Tarabu, ktorí by mohli tolerovať menšinovú vládu.

Sulíkova nátlaková hra sa rozpadáva.

No pomerne rýchlo narazili aj smelé plány Matoviča. Časť koalície a dokonca aj časť poslancov OĽaNO vyľakala spolupráca s Tarabom a Kuffovcami. Ako prvý sa zlomil v páse poslanec Krúpa. Oznámil odchod z klubu Obyčajných. Ďalší ho môžu nasledovať.

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]

Ďalšie články od Dag Daniš
Ďalšie články