Kríza väčšia ako Matovič s Hegerom a Sulíkom: Dokážeme prežiť bez Ruska?

Ilustračné foto: Predseda vlády SR Eduard Heger/FB heger232

Kríza väčšia ako Matovič s Hegerom a Sulíkom: Dokážeme prežiť bez Ruska?

Všetky cesty vedú k predčasným voľbám, ale v pozadí sa črtajú obrysy skutočnej drámy: akú cenu zaplatíme za sankcie proti Rusku a ako veľmi to rozvráti našu ekonomiku a politiku.

Ilustračné foto: Predseda vlády SR Eduard Heger/FB

Hegerova vláda stratila po ultimáte SaS väčšinu, príčinou zhoršujúcej sa politickej krízy však nie sú len vzťahy v koalícii, ale aj politika vlády. Pre ňu stratil kabinet väčšinovú podporu v spoločnosti. Rútime sa do takej masívnej energetickej krízy, akú sme desaťročia nezažili, a predsa je u nás neviazaná letná zábava.

Človek by neveril, že sa dá v tej mizérii vymyslieť niečo smiešne, ale Veronike Remišovej sa to podarilo. Ak chce Sulík odísť, mal by to vraj urobiť až po zime, vyhlásila šéfka strany Za ľudí.

Veronika Remišová azda najlepšie stelesňuje to, prečo vláda, ktorá má riešiť zložité témy zložitej doby, pôsobí smiešne. To, čo vyzerá ako komédia, je pre krajinu dráma. Otázka znie: či a za akú cenu dokážeme prežiť bez Ruska.

Táto kríza má dve úrovne. Tá hlavná sa týka geopolitiky, sekundárna politiky slovenskej vlády. Príčiny sú napriek vojne a okolnostiam v oboch prípadoch politické a dúfajme, že rovnaké bude aj riešenie.

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]

Ďalšie články od Jaroslav Daniška
Ďalšie články