Slovenskí biskupi prišli do Ríma. Pre Štandard hovoria o audiencii prezidentky u pápeža, kardinálovi Pellovi aj o vojne na Ukrajine

Arcibiskup Bober a biskup Judák vo Vatikáne. Foto: Bohumil Petrík

Košický arcibiskup Bernard Bober ako predseda Konferencie biskupov Slovenska s podpredsedom KBS, nitrianskym biskupom Viliamom Judákom, prišli do Ríma na stretnutie s pápežom Františkom. V rozhovore pre Štandard biskupi hovoria, že jednotu sa nedá vytvárať uniformovane, na čo myslela aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá pred mesiacom absolvovala audienciu u pápeža. František vo vojne na Ukrajine podľa Bobera nikomu nedrží stranu. Nedávno zosnulého kardinála Georgea Pella označil slovenský arcibiskup za vzácnu osobnosť.

Cirkev nedávno prišla o emeritného pápeža i významného kardinála Georgea Pella. Ako vnímate tieto straty? Boli ste aj pri hrobe Benedikta XVI.?

Bohumil Petrík

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]