Odsúdení opustili väznicu. Vieme, kam išli

ŽILINA - Pre ôsmich odsúdených, ktorí dostali od riaditeľky Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Žilina povolenie na opustenie ústavu za účelom vychádzky, bol sviatočný štátny deň turistickým.

Niekedy stačí len spomaliť a stravovať sa jednoduchšie. Šesť základných pravidiel zdravej konzumácie potravín. Foto: archív V. Mičianovej

Niekedy stačí len spomaliť a stravovať sa jednoduchšie. Šesť základných pravidiel zdravej konzumácie potravín. Foto: archív V. Mičianovej

V sprievode pedagógov a koordinátora vzdelávania realizovali vychádzku na impozantnú vyhliadkovú vežu Dubeň, ktorá má výšku viac ako 27 metrov a bola postavená na hrebeni, neďaleko vrchu Dubeň. Odsúdení mali možnosť vďaka slnečnému dňu a dobrej viditeľnosti pozorovať pohorie Malá Fatra, časť Považia, Kysuckú kotlinu, Vodné dielo Žilina a Hričovskú priehradu.

Výstup na rozhľadňu. Väzni si to doslova užívali. Foto: ZVJS

"Výstup na rozhľadňu sme uskutočnili po stredne náročnej turistickej trase s červeným značkovaním z Budatína," informoval Zbor väzenskej a justičnej stráže.

Z rozhľadne následne skupinka turistov pokračovala po červenom značkovaní smerom na obec Zástranie, kde približne po hodine pochodu odbočili na žltý turistický chodník do obce Teplička nad Váhom. Ďalej pokračovali smerom k Vodnému dielu Žilina, ktoré je taktiež jednou z dominánt mesta.

Z rozhľadne následne skupinka turistov pokračovala po červenom značkovaní. Foto: ZVJS

Následne sa cez sídlisko Vlčince vrátili po prejdení peši viac ako 16 kilometrov späť do ústavu. Odsúdení boli napriek miernej únave a bolesti nôh nadšení z krásneho okolia Žiliny a pocitu, že mohli stráviť aspoň pár hodín mimo múrov väznice.

Po náročnom ale krásnom výlete sa väzni opäť vrátili do ústavu. Foto: ZVJS