Prihlásiť sa

Skutočný test vlády Roberta Fica

Vláda Roberta Fica získala dôveru parlamentu, poslanci schválili jej program Robert Fico, Peter Pellegrini a Robert Kaliňák. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Vláda získala dôveru, je to logický dôsledok výsledku volieb a vzniku vládnej koalície.

Vláda získala väčšinu, ktorá volá po zmene v našej politike v otázke vojny na Ukrajine, čo je len správne. Nová väčšina sľubuje inú politiku k dúhovej ideológii, k nahrádzaniu manželstva experimentmi a najmä zastaviť ideologické kampane nasmerované na žiakov či pacientov. Nová vláda má byť schopná iným spôsobom hájiť naše ekonomické záujmy v EÚ, čo sa osobitným spôsobom týka automobilového priemyslu a zelenej politiky. Nová vláda má povinnosť ukončiť vojny policajtov a zaviesť zákon a poriadok do bezpečnostných zložiek.  

Každé vládnutie prináša problémy, a tak to bude aj s novou vládou Roberta Fica. Niektoré ministerské nominácie nám to už ukazujú, a veci sa budú len zhoršovať.

Skutočný test vlády Roberta Fica však bude vyzerať inak.

Všetky vyššie opísané kľúčové témy sú v konflikte s aktuálnym smerovaním EÚ a NATO. Sú v protiklade k tomu, čo dnes reprezentuje Európska komisia von der Leyenovej, rozhodujúce veľké štáty a vlády v Berlíne a Paríži, ale aj blízke krajiny z V4, Česko a povolebné Poľsko.

Fico sa preto nebude môcť oprieť o V4, nebude mať ani iného silného spojenca medzi európskymi socialistami.

Skutočným testom Ficovej vlády preto bude, aby sa Slovensko nedostalo do izolácie.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami