Prihlásiť sa

Slovenská elektrizačná prenosová sústava ukončila manažérske zmeny. Má piateho člena predstavenstva

Tlaèová konferencia Slovenskej elektrizaènej prenosovej sústavy k nakládke energetických zariadení, ktoré SEPS daruje Ukrajine na obnovu energetickej infraštruktúry Budova SEPS v areáli elektrickej stanice Križovany nad Dudváhom. Foto: Lukáš Grinaj/TASR

Manažérske zmeny v spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) sú ukončené. Ministerstvo financií, ako jediný akcionár, vymenovalo do predstavenstva posledného člena. Stal sa ním Igor Gallo.

Gallo sa do podniku sa vracia zhruba po dvoch rokoch. V slovenskom prevádzkovateľovi prenosovej sústavy pôsobil od roku 2005 do roku 2021. Naposledy bol v spoločnosti vrchným riaditeľom úseku podpory riadenia.

Ministerstvo financií minulý týždeň vymenovalo za predsedu predstavenstva SEPS Martina Magátha. Vo funkcii tak vystriedal Jaroslava Vacha. Podpredsedom predstavenstva sa na základe rozhodnutia jediného akcionára stal Miloš Bikár. Členom predstavenstva sa stal Vladimír Stúpala. Členom predstavenstva zostal Marián Širanc.

Ministerstvo financií vymenilo aj dozornú radu spoločnosti SEPS. Jej novým predsedom sa stal Radovan Majerský. Ten vo funkcii vystriedal Marcela Klimeka. Rezort financií za nových členov dozornej rady menovalo Pavla Kollára, Ondreja Zaťka, Ivana Kubaša a Ľuboša Hučka. Podpredsedom dozornej rady sa stal spomínaný Pavol Kollár.

Text pôvodne publikovali na webe agentúry SITA. Vychádza so súhlasom redakcie.


Martin Dargaj