V Startitup oznámili koniec známeho moderátora. Predchádzal tomu titulok o zabití Fica

Snímka obrazovky 2024-06-19 o 14.46.47 Šimon Žďárský. Reprofoto: YouTube

Personálne rady portálu Startitup budú o jedného novinára redšie. V projekte končí moderátor Šimon Žďárský, ktorý svojich kolegov z brandže v uplynulých dňoch pobúril titulkom o túžbe zabiť slovenského premiéra, ktorý zvolil k svojmu najnovšiemu rozhovoru s českým marketérom Marekom Prchalom.

Žďárský na svojom súkromnom YouTube kanáli Rozhovory so Šimonom publikoval v utorok interview s Prchalom, ktorý je známy tým, že robil politickú kampaň Andrejovi Babišovi a pred minuloročnými parlamentnými voľbami sa postaral aj o rebranding slovenskej politickej strany SaS.

Pre rozhovor vybral podľa kritikov vrcholne nevhodný nadpis, najmä v súvislosti s neúspešným atentátom na premiéra, ku ktorému došlo pred vyše mesiacom po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej. Nadpis znel nasledovne: „Marek Prchal: Roberta Fica by som za jeho proruské reči zabil“.

Pripomeňme, že predseda vlády niekoľko dní bojoval o život a podstúpil viacero operácií. Momentálne je z najhoršieho von, ale podstupuje rehabilitácie a k pracovným povinnostiam sa bude môcť zrejme plne vrátiť najskôr v septembri.

Moderátor neskôr titulok zmiernil na: „Český marketér Prchal by za proruské názory aj ‚zabil‘, otca mu šikanovali komunisti“. Pod takýmto znením ho možno na platforme nájsť aj teraz, hoci novinár vypol pridávanie komentárov.

Pôvodný nadpis rozhovoru s Marekom Prchalom. Reprofoto: Telegram

Startitup sa od toho dištancoval


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami