|   2025-11-02 07:57:36

Bratislava si pripomenie pamiatku padlých vojakov a záchranárov

V bratislavskej Katedrále svätého Šebastiána si 2. novembra pripomenú pamiatku príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky, ozbrojených a záchranných zborov a finančnej správy, ktorí zahynuli pri plnení služobných povinností. Informovala o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Svätú omšu za zosnulých celebruje biskup Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky Pavol Šajgalík za účasti kňazov a diakonov Ordinariátu pôsobiacich v Bratislave. Po omši by mal nasledovať pietny akt kladenia vencov a zapálenia sviec ako znak úcty a vďaky všetkým, ktorí obetovali svoj život v službe vlasti.

Na spomienkovú slávnosť pozvali predstaviteľov Ozbrojených síl a jednotlivých zborov, ako aj zástupcov finančnej správy. Ordinariát týmto spôsobom každoročne vyjadruje úctu a vďačnosť všetkým, ktorí vo vernosti svojej službe priniesli najvyššiu obetu – vlastný život. Omša sa začína o 10:30.

(tasr, sie)