|   2025-11-02 09:23:00

Sudkyňa Záleská bude opäť pred disciplinárnym súdom

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská sa má v pondelok 3. novembra opäť postaviť pred disciplinárny súd, a to po necelých dvoch mesiacoch. Na pojednávaní sa majú čítať listinné dôkazy.

Sudkyňu obviňujú z prieťahov v konaní vo viacerých veciach. Disciplinárne návrhy na ňu podali predsedníčka Súdnej rady Slovenskej republiky Marcela Kosová a predseda Špecializovaného trestného súdu Michal Truban. Pamela Záleská popiera svoju vinu vo všetkých skutkoch uvedených v disciplinárnych návrhoch.

Časť disciplinárneho stíhania voči Pamele Záleskej Najvyšší správny súd už zastavil. Tento krok sa týkal návrhu Michala Trubana, ktorý sa vzťahoval na väzobnú trestnú vec, kde sudkyňa opakovane požiadala o predĺženie lehoty na vypracovanie rozsudku.

(tasr, sie)