Hamas odovzdal ďalšie tri telá rukojemníkov
Izraelské sily v Gaze v nedeľu prijali rakvy s pozostatkami troch rukojemníkov, ktoré im odovzdal Červený kríž, uviedol úrad premiéra Benjamina Netanjahua. Telá majú identifikovať v Izraeli.
Izrael tvrdí, že Hamas odovzdáva telá pomaly, zatiaľ čo skupina uvádza, že postupuje čo najrýchlejšie v náročných podmienkach. Ide o súčasť dohody o prímerí, ktorá zahŕňa výmenu tiel rukojemníkov a palestínskych militantov.
Hoci prímerie platí od 10. októbra, násilie úplne neutíchlo. Palestínske zdravotné orgány uvádzajú, že izraelské sily zabili od prímeria 236 ľudí pri útokoch na Gazu. Izrael to odôvodňuje ako reakciu na útoky Hamasu, pri ktorých zomreli traja izraelskí vojaci.
USA medzitým posilňujú dohľad nad prímerím – asi 200 amerických vojakov pôsobí v južnom Izraeli a pripravuje plán na medzinárodné sily pre stabilizáciu Gazy.
(reuters, est)