|   2025-11-06 22:19:00

České strany si na budovu Snemovne vyvesili vlastné ukrajinské vlajky

Krátko po tom, čo nový predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR a šéf hnutia SPD Tomio Okamura vo štvrtok nechal zvesiť ukrajinskú vlajku z budovy Poslaneckej snemovne, jednotlivé poslanecké kluby zo svojich okien v rovnakej budove vyvesili vlastné vlajky v ukrajinských farbách.

Namiesto pôvodne jednej tam sú teraz tri vlajky, ktoré vyvesili kluby ODS, hnutie STAN a Piráti.

„Obvinenému predsedovi snemovne Okamurovi jeho trápne šaškovanie pri rebríku nevyšlo. Snemovňa nie je jeho majetok. Vlajka Ukrajiny ako vyjadrenie našej podpory krajine, ktorú denne bombardujú Putinovi teroristi, na budovu patrí,“ uviedla končiaca ministerka obrany za ODS Jana Černochová.

„Pán Okamura prvý deň vo funkcii ukázal, čo jediné vie: pošliapať hodnoty, ako je solidarita a odvaha podporovať krajinu napadnutú Ruskom,“ zhodnotili poslanci za hnutie STAN.

„U nás sa nič nemení - vlajku, ktorú dnes Tomio Okamura hanebne zvesil, na budovu snemovne vraciame,“ vyhlásili Piráti.

(tasr, est, novinky.cz)