Rusko zostáva otvorené samitu s USA v Budapešti, tvrdí Zacharovová
Ruské ministerstvo zahraničných vecí v piatok potvrdilo svoju otvorenosť k myšlienke samitu s USA v Budapešti. Podmienkou je podľa ministerstva dôkladná príprava a zohľadnenie dohôd z minulého stretnutia medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a americkým prezidentom Donaldom Trumpom na Aljaške.
Ruská hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová spresnila, že diplomatické kontakty medzi ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom a americkým ministrom zahraničných vecí Marcom Rubiom pokračujú.
Obe krajiny sa na samite v Budapešti dohodli minulý mesiac. Krátko nato ho však Trump zrušil a odôvodnil to tým, že nechce mať stretnutie bez konkrétneho prínosu. Moskva hovorí, že je primárnym záujmom zachovať dialóg medzi oboma krajinami.
(reuters, sie)