|   2025-12-09 11:42:00

Parlament na návrh Rašiho uzavrel debatu o úrade oznamovateľov

Poslanci Národnej rady SR uzavreli rozpravu o návrhu vlády na zriadenie nového úradu namiesto súčasného Úradu na ochranu oznamovateľov. Odsúhlasili si totiž procedurálny návrh predsedu parlamentu Richarda Rašiho (Hlas).

Do rozpravy bolo prihlásených písomne ešte viacero rečníkov. Následne sa malo dať prihlásiť aj ústne. Parlament by tak mal v najbližšom hlasovacom bloku o návrhu rozhodovať.

V druhom čítaní bol návrh od 2. decembra.

Vláda pre zmenu úradu zasadala mimoriadne v sobotu ešte koncom novembra. To skritizoval prezident Peter Pellegrini a skrátené konanie v parlamente namietal aj generálny prokurátor Maroš Žilinka.

(tasr, max)