Švédsko je hniezdom terorizmu, vyhlásil turecký prezident Erdogan. Fíni však takí nie sú, dodal
Erdogan v rozhovore zdôraznil, že najmä Švédsko je hniezdom terorizmu. A teroristi podľa jeho slov už úplne prenikli do tamojšieho parlamentu.
"V Štokholme vidíme, ako teroristi neustále demonštrujú. Pútače, plagáty vodcov teroristických organizácií sa tam len tak hemžia. Protestujú, vykrikujú heslá. A útočia na nevinných ľudí tureckého pôvodu v Štokholme. My sme našim švédskym partnerským orgánom k tomu dodali všetky dôkazy," kritizoval severskú krajinu turecký prezident.
"Na druhej strane, Fínsko nie je také ako Švédsko. Fíni sú trochu pokojnejší a majú vývoj vo svojej krajine viac pod kontrolou. Ale Švédi nie. Stále majú nejaké výhovorky. Zakaždým rozprávajú o ústave a že si ako jej hlavnú zásadu vážia slobodu prejavu," pokračoval Erdogan.
"Ja na to reagujem slovami, že terorizmus nemá nič spoločné so slobodou prejavu. A že turecký parlament je ten, kto nakoniec rozhodne," vyhlásil turecký líder.
(tasr)