Bielorusko tvrdí, že zostrelilo dron, ktorý prichádzal z Ukrajiny

Bielorusko v stredu oznámilo, že zostrelilo dron, ktorý na jeho územie prichádzal z Ukrajiny. S odvolaním sa na vyhlásenie bieloruskej pohraničnej stráže o tom informuje agentúra AFP.

Zostrelený dron na Ukrajine. Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Zostrelený dron na Ukrajine. Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

„Pohraničná stráž v meste Pinsk spozorovala kvadroptéru vzdialenú asi 100 metrov od hraníc smerujúcu z ukrajinskej strany na územie Bieloruska,“ uviedla pohraničná stráž. „Pohraničná hliadka zostrelila dron puškou typu kalašnikov,“ dodala. Minsk zároveň informoval, že zostrelený dron bol „vybavený kamerou“ a použili ho na nakrúcanie jeho pohraničnej obrany.

Kyjev v reakcii uviedol, že toto oznámenie ako aj iné nepriateľské vyhlásenia zo strany Minska signalizujú „narastajúcu“ hrozbu novej ofenzívy, ktorú by Moskva mohla spustiť z Bieloruska.

Bielorusko, ktoré je blízkym spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina, v priebehu invázie na Ukrajinu poskytlo Moskve svoje územie na vyslanie ruských vojakov či odpaľovanie rakiet na Ukrajinu. Minsk zároveň v októbri obvinil Kyjev z pripravovaného útoku a ohlásil nasadenie spoločnej bielorusko-ruskej bojovej skupiny na svojich západných hraniciach.

(tasr)


Ďalšie články