Kardinál Zen po návšteve u Františka: Nech má pápež väčšiu múdrosť

Kardinál Joseph Zen Ze-kiun prichádza na stretnutie kardinálov vo Vatikáne 5. marca 2013. Foto: TASR/AP

Znepokojuje nás synodalita v cirkvi. Novoročná kniha Benediktovho tajomníka bude zaujímavá, no obmedzenie tridentskej omše bolo tendečné zovšeobecňovanie. Velikáni Benedikt XVI. i kardinál George Pell sú už v nebi, tvrdí kardinál Zen.

Popredný kardinál Joseph Zen Ze-kiun oslávil minulý týždeň 91 rokov. Je známy kritik neverejnej dohody Vatikánu s Čínou o menovaní biskupov aj podporovateľ ľudských práv a demokratického hnutia v Hongkongu. Za to ho minulý rok tamojšie úrady načas uvrhli do väzby a pôvodne mu hrozil tvrdý trest na základe kontroverzného zákona o národnej bezpečnosti. Neskôr mu spolu s ďalšími dali len finančnú pokutu.

https://twitter.com/CardJosephZen/status/1612073299714150400
Bohumil Petrík

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]