Maltézsky rytier, ktorý pomáha Rómom

Franz Salm-Reifferscheidt pri otvorení centra pre Rómov. Zdroj: Maltézska pomoc Slovensko

Franz Salm-Reifferscheidt pochádza z Rakúska a patrí do slávneho a starobylého šľachtického rodu Salm. Jeden z jeho predkov – Niklas Salm zohral významnú úlohu pri obrane Viedne pred Turkami v roku 1529. Pán Salm-Reifferscheidt má 79 rokov a je veľvyslancom Maltézskeho rádu pre Rómov.

Členom rádu sa stal, keď mal iba 26 rokov a aktívny je v ňom dodnes. Na Slovensko pricestoval, aby sa zúčastnil na otvorení komunitného centra pre Rómov v Topoľčanoch, na ktorého realizácii nesie výrazný podiel. Stretli sme sa s ním v Bratislave v centrále Maltézskej pomoci Slovensko deň pred oficiálnym otvorením topoľčianskeho centra svätých Ľudovíta a Zélie Martinovcov, rodičov svätej Terezky z Lisieux.

Štefan Chrappa

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]