„Polícia SR“ reaguje primitívne. Incident s americkými vojakmi otáča proti Slovákom

Stránka polície na Facebooku. Foto: FB/Polícia SR

Facebooková stránka polície sa opäť vyfarbila prízemne a konfliktne. Tentoraz pri citlivej téme, ktorá by si od úradov vyžadovala skôr triezvy tón: pri incidente s opitými a agresívnymi americkými vojakmi vo Zvolene.

Na úvod pár slov k incidentu vo Zvolene. Skupina opitých amerických vojakov sa v máji pohádala v miestnej predajni potravín. Po príchode polície bol jeden z nich agresívny. Policajtom sa po predvedení na oddelenie zboru dokonca vyhrážal, že ich všetkých pozabíja. Podrobne sme o téme písali v samostatnom texte.

Polícia vojakov z americkej misie v Lešti zadržala. Neskôr boli prepustení a prevelení mimo Slovenska. Pravdepodobne ich čakajú disciplinárne postihy.

V stredu sa k prípadu vyjadrila aj polícia prostredníctvom svojej kontroverznej stránky na sociálnej sieti. A urobila to – ako sme v prípade facebookovej „Polície SR“ zvyknutí – mimoriadne primitívnym spôsobom. Tvorcovia stránky zopakovali stanovisko amerického veľvyslanectva. A pridali zopár zlostných komentárov, v ktorých útočia na „vnútorného nepriateľa“. Na tvorcov dezinformácií.

„Polícia SR“ si priamo v nadpise k téme kladie rečnícku otázku, či vnímajú hoaxeri tak citlivo aj opitých slovenských vodičov. A hneď si aj odpovedá: „Je zaujímavé, že taký rozruch nevyvolávajú opití slovenskí vodiči, ktorí lámu historické rekordy. To však nie je populárna téma pre domácich konzumentov bludov“.

(viac…)
Dag Daniš

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]