Deti ukázali čo v nich je. Rodičia môžu byť na nich pyšní

POPRAD/ŽILINA - Slnečná sobota sa niesla v duchu parkouru. V Poprade sa konalo 2. kolo Slovenského pohára JIPAST. Žilinu reprezentoval športový klub Vlči Parkour.

Športový klub Vlči Parkour predviedol čo v nich je. FOTO: Pavol Konštiak

Športový klub Vlči Parkour predviedol čo v nich je. FOTO: Pavol Konštiak

Na programe bola disciplína FreeStyle a Speed run. Špecializovaná hala na športovú gymnastiku Aréna Poprad na celý deň premenila na parkúrovú dráhu na ktorej si zmerali svoju rýchlosť prekonávania prekážok parkúristky a parkúristi z viacerých športových klubov. Záštitou nad týmto podujatím prevzala Slovenská gymnastická federácia. Na podujatí sa zúčastnila aj prezidentka tejto federácie Monika Šišková. Tá vyzdvihla úsilie a chuť malých športovcov.

https://zilina.standard.sk/1290/na-start-sa-postavilo-az-350-bezcov/

Na súťaži sa zúčastnil aj športový klub Vlči Parkour zo Žiliny. "Súťaž bola fantastická. Kým sa síce naši športovci dostali na štart, trvalo to dlho, ale dočkali sa toho a mohli ukázať čo v nich je. Myslím si, že rodičia môžu byť hrdé na svoje deti," povedala nám trénerka športového klubu Barbora Tomášková.

Prezidentka Slovenskej gymnastickej federácie Monika Šišková. FOTO: Pavol Konštiak

Pretekárky okrem iného tiež ukázali svoj talent a cit pre parkour. Teplé počasie neodradilo ani divákov. O výbornú atmosféru sa postarala hudba, ktorá hrala počas celej súťaže. Už teraz sa mladí športovci zúčastnia Majstrovstiev Slovenska v parkoure a gymnastike v Bratislave. Redakcia Žilinského Štandardu všetkým drží palce a prajeme veľa úspechov a šťastia.