V košickej časti Sever štartujú Jazzové piatky

KOŠICE – Už najbližší piatok odštartujú v parku pri poliklinike Sever jazzovo ladené koncerty. Posledný z nich by mal zaznieť 28. septembra.

Jazzová hudba má dotvoriť letnú a jesennú atmosféru a motivovať ľudí k návšteve verejných priestranstiev. Foto: Google Maps

Jazzová hudba má dotvoriť letnú a jesennú atmosféru a motivovať ľudí k návšteve verejných priestranstiev. Foto: Google Maps

Ako uviedol poslanec Mestskej časti Košice Sever Matej Kundrát, ide o iniciatívu poslancov, ktorú pripravuje mestská časť. Autorom samotného nápadu jazzových piatkov v parku pri poliklinike je predseda kultúrnej komisie MČ Košice Sever Igor Kupec.

Pri vražde v Košiciach prišla o život 65-ročná žena

Mohlo by Vás zaujímať Pri vražde v Košiciach prišla o život 65-ročná žena

Piatkový koncert sa uskutoční od 17:30 do 19:30. Najbližšie sa poslucháčom predstaví hudobné teleso Košice Jazz Trio, informoval Igor Kupec. Vstup na podujatie je zdarma.

Ódor podá v stredu na vláde návrh na odvolanie riaditeľa SIS Aláča. Hamran má podľa neho výsledky a vo funkcii zostáva

Mohlo by Vás zaujímať Ódor podá v stredu na vláde návrh na odvolanie riaditeľa SIS Aláča. Hamran má podľa neho výsledky a vo funkcii zostáva

Podľa M. Kundráta cieľom hudobnej produkcie v parku nie je iba samotný koncert. „Tento formát má podnietiť obyvateľov k využívaniu parku a dotvoriť atmosféru letných a jesenných dní. A povzbudiť tak ľudí k aktívnemu využívaniu verejných priestranstiev," vysvetlil zámer autorov myšlienky.