Prihlásiť sa

Každý siedmy kresťan je prenasledovaný alebo diskriminovaný. Nadácia Open Doors zverejnila aktuálne údaje aj príbehy

Na fotografii z Londýna vyzývajú kresťania na podporu proti náboženskému násiliu v Pakistane, kde 10. septembra 2023 v severnej provincii Pandžáb zaútočil moslimský dav na kostoly a domy patriace kresťanom kvôli údajnému znesväteniu Koránu. Zdroj: profimedia.sk Na fotografii z Londýna vyzývajú kresťania na podporu proti náboženskému násiliu v Pakistane, kde 10. septembra 2023 v severnej provincii Pandžáb zaútočil moslimský dav na kostoly a domy patriace kresťanom kvôli údajnému znesväteniu Koránu. Zdroj: profimedia.sk

Až 4 998 kresťanov prišlo o život v období od 1. októbra 2022 do konca vlaňajšieho septembra následkom prenasledovania. Vyplýva to z aktuálnej správy, ktorú 17. januára zverejnila humanitárna organizácia Open Doors. Reálne čísla sú podľa jej odhadov vzhľadom na nenahlásené a neobjasnené prípady s vysokou pravdepodobnosťou omnoho vyššie.

„Vysokú mieru prenasledovania alebo diskriminácie zažíva celosvetovo približne 365 miliónov kresťanov,“ tvrdí správa nadácie, ktorá už tridsať rokov zostavuje rebríček päťdesiatich krajín s najtvrdším prenasledovaním kresťanov. Smutné prvenstvo v tomto rebríčku znova obhájila Severná Kórea; hneď za ňou nasledujú Somálsko, Líbya, Eritrea, Jemen, Nigéria, Pakistan, Sudán, Irán a Afganistan. Najľudnatejšia krajina sveta India obsadila jedenáste a Čína devätnáste miesto.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami