Stav premiéra je stabilizovaný, odchádzať bude do domácej starostlivosti

Robert Fico. Foto: TASR Robert Fico. Foto: TASR

Riaditeľka fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici Miriam Lapuníková uviedla, že stav Roberta Fica je stabilizovaný. Do niektorej z bratislavských nemocníc ho však neprevezú.

Podľa slov Lapuníkovej premiéra netransportujú do iného zdravotníckeho zariadenia. Keď lekárske konzílium určí, že môže opustiť stredoslovenskú nemocnicu, bude na vlastnú žiadosť prepustený do domácej ošetrovateľskej starostlivosti.

Vicepremiér Robert Kaliňák (Smer) v stredu po rokovaní vlády informoval, že zdravotný stav premiéra sa vyvíja z pohľadu lekárov uspokojivo. „Pacient sa začína dostávať do fázy, keď by mohla začať rekonvalescencia v plnom prúde. Toto je pre nás veľmi potešujúca správa,“ skonštatoval. Dodal, že Robert Fico prvýkrát od atentátu z 15. mája už prijíma stravu.

Zároveň potvrdil, že projektily premiérovi najvážnejšie poranili tráviaci trakt a časti pohybového ústrojenstva. Premiérova postrelená ruka aj noha sú podľa neho už „vcelku v pohode“. Na otázku, prečo o stave premiéra neinformujú ošetrujúci lekári, povedal, že ich chceli ušetriť od tlaku novinárov.

Informácie o zlepšujúcom sa stave neskôr potvrdila na sociálnej sieti aj Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici. Premiér absolvoval na základe rozhodnutia konzília lekárov vo štvrtok ďalšie kontrolné vyšetrenia, ktoré potvrdili pozitívny vývoj jeho zdravotného stavu. Rovnako sa v týchto dňoch začal proces jeho rehabilitácie.

(aktuality, est, tasr)


Ďalšie články