Dúhová zástava? Americká firma sa rozhodla pre vlajky s katolíckymi symbolmi

Najsvätejšie srdce Ježišovo Foto: Reprofoto youtube.com/Sensus Fidelium

Americká spoločnosť Bavarian sa rozhodla každý mesiac vyvesiť na obrovský stožiar v štáte Kentucky vlajku podľa toho, aký mesiac si práve pripomína katolícka cirkev.

Zatiaľ čo videá zo západného sveta v posledných dňoch pri príležitosti takzvaného mesiaca hrdosti zaplavovali videá s vyvesovaním dúhovej vlajky, firma Bavarian sa rozhodla ísť iným smerom.

V americkom štáte Kentucky, kde má tento podnik venujúci sa odpadovému hospodárstvu sídlo, postavili jeho majitelia dva obrovské stožiare. Na jednom z nich veje americká vlajka, na druhom zasa od prvého júna vlajka Najsvätejšieho srdca Ježišovho. Údajne najväčšia na svete. Pod ňou je nadpis, na ktorom sa píše: „Modlite sa ruženec.“

Prečo sa firma rozhodla pre takýto krok? Každému, kto si otvorí jej internetovú stránku, sa zjaví oznam, v ktorom sa píše, že Najsvätejšie Srdce Ježišovo symbolizuje jeho nekonečnú lásku a milosrdenstvo voči ľudstvu. V júni si uctievame jeho Srdce prebodnuté pre naše previnenia ako zdroj nekonečného súcitu s kajúcimi hriešnikmi.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami