Slovenskí futbalisti si udržali vedenie nad favorizovaným Belgickom do konca prvého polčasu

Slovenskí futbalisti viedli po prvom polčase nad favorizovaným Belgickom 1 : 0. Slovákov v ich úvodnom zápase E-skupiny na európskych majstrovstvách vo Frankfurte poslal do vedenia v siedmej minúte krídelník Ivan Schranz.

Slovenský futbalista Ondrej Duda (uprostred) a kapitán Belgicka Kevin De Bruyne (vľavo) bojujú o loptu v zápase E-skupiny Belgicko - Slovensko na ME vo futbale vo Frankfurte v pondelok 17. júna 2024. Foto: Martin Baumann/TASR Slovenský futbalista Ondrej Duda (uprostred) a kapitán Belgicka Kevin De Bruyne (vľavo) bojujú o loptu v zápase E-skupiny Belgicko - Slovensko na ME vo futbale vo Frankfurte v pondelok 17. júna 2024. Foto: Martin Baumann/TASR

Presadil sa z dorážky po strele Juraja Kucku. Blízko ku gólu bol v 42. minúte aj Lukáš Haraslín, no jeho volej zneškodnil brankár Koen Casteels.