Farár Kuffa: Fica som nevolil, ale nesmierne si ho vážim. Teším sa, že máme takého premiéra

maxresdefault Marián Kuffa. Zdroj: Reprofoto Youtube

Kňaz Marián Kuffa poskytol ďalšie vyjadrenie k verejnému dianiu. Teraz prehovoril o svojom postoji voči premiérovi Robertovi Ficovi, ako aj k neúspešnému prezidentskému kandidátovi Ivanovi Korčokovi. Žakovský farár podľa vlastných slov očakáva, že niektorých ľudí jeho slová „rozzúria“.

Farár Kuffa za posledný rok vyjadril podporu nominantom Slovenskej národnej strany aj Petrovi Pellegrinimu. Túto podporu obhajoval v nedávnom videu, o ktorom Štandard informoval v utorok.

V ňom sa zároveň vyjadril aj k slovám českého kňaza Tomáša Halíka, ktorý v rozhovore pre Šimona Žďárského spojil Kuffu s Jozefom Tisom a údajným slovenským katolíckym fašizmom.

Kuffa vyhlásil, že Halík, ktorého nazval „spolubratom“, sa bude „zodpovedať pred všemohúcim Bohom“ a zároveň českého kňaza vyzval na návštevu Žakoviec, kde pôsobí.

Kuffa: Fica som nevolil, ale nesmierne si ho vážim

Napriek neustávajúcej kritike zo sekulárneho aj kresťanského prostredia na margo týchto a ďalších vyjadrení sa Kuffa objavil v ďalšom videu zverejnenom na platforme Youtube. Vo vyhlásení porovnáva reakciu neúspešného prezidentského kandidáta Ivana Korčoka, ktorý sa po volebnej noci lúčil so slovami „toto vám nezabudnem“ a prvú reakciu predsedu vlády Roberta Fica po pokuse o atentát na jeho osobu.

Skonštatoval, že premiéra v parlamentných voľbách nevolil, ale nesmierne si ho váži za jeho slová, že atentátnikovi odpúšťa, necíti voči nemu žiadnu nenávisť a nepodnikne voči nemu žiadne právne kroky. „Pozrite, kto propaguje nenávisť a pomstu a kto propaguje lásku a odpustenie. Nech sa páči, teraz odpovedajte, liberáli a liberálni kresťania,“ vyhlásil.

Pokračoval paralelou o prorokovi Jonášovi, ktorý utekal pred Bohom, kým ten neposlal veľkú rybu, ktorá ho zhltla. Keďže Jonáš konal v útrobách pokánie, Boh mu dal druhú šancu. Rovnako sa podľa slov farára zachoval Ježiš pri lotrovi, ktorý visel vedľa neho na kríži a oľutoval svoj predchádzajúci hriech.

Niečo podobné podľa Kuffových slov urobil premiér. „Vytvoril priestor na pokánie atentátnikovi. Je to prejav ohromného milosrdenstva. Vytvoril mu priestor a ak ten atentátnik prizná a oľutuje svoju vinu a prijme aj trest, Boh mu dá druhú šancu,“ povedal Kuffa s dôvetkom, že ak Robert Fico myslel svoje slová vážne, získa mimoriadnu priazeň od Boha a mimoriadnu vážnosť od všetkých ľudí, ktorí sledujú tento prípad.

„Som rád, že máme takéhoto premiéra. Opakujem, nevolil som ho, ale teším sa,“ povedal s dôvetkom, že očakáva, že jeho vyjadrenia „rozzúria liberálov a liberálnych kresťanov“, ktorí naňho opäť budú „žalovať svetskej aj cirkevnej vrchnosti“.

Kuffa uzavrel video slovami, že jediná priazeň, o ktorú sa snaží, je tá od Boha.

Podporil Pellegriniho aj Kuffovcov na kandidátke SNS

Kuffa vstúpil do politickej debaty za minulé mesiace niekoľkokrát. Pred eurovoľbami sa objavil na videu s kandidátkou Slovenskej národnej strany (SNS) Romanou Tabák, pričom v inom videu podporil svojho brata Štefana a synovca Filipa, ktorí taktiež figurovali na národniarskej kandidátke. Podporu vyjadril aj ministrovi životného prostredia Tomášovi Tarabovi.

Farár zo Žakoviec vstúpil aj do prezidentskej kampane, v ktorej podporil Petra Pellegriniho. Kuffa tak spravil v čase, keď dvaja mladí katolícki kňazi Marek Mucha a Adam Štefanec pôsobili priamo v propagačnom klipe Ivana Korčoka pred prezidentskými voľbami.

Spišský biskup František Trstenský sa pre Postoj vyjadril, že je z Kuffových vyhlásení sklamaný. Avizoval zároveň, že sa so žakovským farárom stretne. Mladí žilinskí kňazi dostali napomenutie.


Ďalšie články