|   2022-03-21 12:29:10

Heger: Vláda rozhodne stojí na strane dobra. Naším poslaním je aj udržanie kultúry úcty

"Práve ďalšie volebné obdobie bude kľúčové v tom, či sa vrátime späť k vláde korupcie a úpadku alebo pôjdeme naďalej dopredu," myslí si predseda vlády. Ako poznamenal, súčasný kabinet vystriedal vládnu garnitúru popretkávanú korupčnými škandálmi, mrhaním verejných financií, reformnou stagnáciou a v neposlednom rade plnú ústupkov voči „našim ľuďom“.

Premiér uviedol, že v boji s pandémiou vláda spravila všetko pre to, aby ochránila životy, ekonomiku aj pracovné miesta. Počas pandémie sa tiež snažila presadiť prvé pozitívne zmeny v podobe legislatívnych opatrení či reforiem.

"Európskej komisii sme medzi prvými krajinami odovzdali kvalitný Plán obnovy a odolnosti SR. Podarilo sa nám po vyše 12-ročnom reformnom bezvetrí presadiť kľúčové reformy v oblasti zdravotníctva, reformu optimalizácie siete nemocníc a reformou národných parkov sme povýšili ochranu našej cennej prírody," pripomenul Heger.

Premiér vidí tiež prvé výsledky v očiste Slovenska od korupcie. "Ako antikorupčná vláda sme rozviazali orgánom činným v trestnom konaní ruky, postavili sa za poctivých vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov," vyzdvihol.

V súvislosti s vojnou na Ukrajine deklaroval, že vláda "rozhodne stojí na strane dobra a prijíma zodpovedné rozhodnutia". "Či už voči svojim občanom, ktorí sú pre ňu prvoradí, alebo jasnými postojmi, ktoré komunikujeme aj v rámci Európskej únie a NATO," dodal.  

Zápas o charakter Slovenska podľa premiéra zvádza kabinet "v sieti konšpirácií a zloby", ktoré chrlia opoziční lídri, len aby sa vrátili ku korytu a zmarili všetko dobré, čo zaviedli. K poslaniam vlády podľa premiéra pribudlo aj udržanie kultúry úcty.

(tasr)