|
2022-09-20 15:04:00
NATO je pripravené poslať do Kosova viac vojakov, ak opäť prepuknú nepokoje
Uviedol to v utorok prvý zastupujúci veliteľ mierovej misie NATO v Kosove (KFOR), brigádny generál Luca Piperni. "Sme ostražití a pripravení konať… ak dôjde k zvýšeniu napätia, môžeme tiež siahnuť po rezervných silách…, ktoré môžeme povolať v krátkom čase," uviedol Piperni pre novinárov v Prištine.
Srbsko neuznáva nezávislosť, ktorú Kosovo vyhlásilo v roku 2008, a Srbi žujúci na severe tejto bývalej srbskej provincie považujú za svoje hlavné mesto Belehrad, nie Prištinu. V Kosove je tak stále rozmiestnených približne 3 700 mierotvorcov NATO, ktorí sa snažia zabrániť vypuknutiu nepokojov medzi etnickými Albáncami a Srbmi.
(tasr)