|
2022-10-05 12:01:00
Vládny kabinet aktualizoval súhlas s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území SR
Vyslanie sa týka vojenských cvičení v druhom polroku 2022. Cieľom návrhu je zabezpečenie vykonania troch cvičení v spolupráci so zahraničnými partnermi nad rámec cvičení, ktoré vláda schválila ešte v júni tohto roku.
Podľa ministerstva obrany SR je cieľom aj aktualizácia predmetného uznesenia v súvislosti s implementáciou medzinárodných zmlúv z oblasti kontroly zbrojenia, odzbrojenia a budovania dôvery a bezpečnosti.
(sita)