V Belgorodskej oblasti zostrelili štyri rakety, tvrdí tamojší gubernátor

Tri ruské rakety odpálené smerom k Ukrajine z ruskej Belgorodskej oblasti vidieť na úsvite v ukrajinskom Charkove 9. marca 2023, ilustračný záber. Foto: TASR/AP Tri ruské rakety odpálené smerom k Ukrajine z ruskej Belgorodskej oblasti vidieť na úsvite v ukrajinskom Charkove 9. marca 2023, ilustračný záber. Foto: TASR/AP

Protivzdušná obrana v ruskej Belgorodskej oblasti, ktorá hraničí s Ukrajinou, v pondelok údajne zostrelila štyri rakety. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie gubernátora spomenutej oblasti Viačeslava Gladkova na Telegrame.

„Náš systém protivzdušnej obrany bol aktivovaný v Belgorode a Belgorodskej oblasti. Boli zostrelené štyri rakety. Rozsah škôd na zemi sa objasňuje. O jednej osobe je už známe, že je zranená. Na miesto bola vyslaná záchranná služba. Vo dvoch súkromných domoch sú tiež škody spôsobené úlomkami rakiet,“ napísal Gladkov, ktorý nespomenul pôvod rakiet.

Úrady v Belgorodskej oblasti v ostatných mesiacoch hlásili viacero útokov. Ukrajina odmietla komentovať incidenty na území Ruska.

(sita)


Ďalšie články