|   2023-06-11 18:00:00

Aj tí najlepší ľudia odchádzajú. Smútia za ním všetci, ktorí ho poznali

Vo štvrtok prehral boj s ťažkou chorobou Pavol Minarčik (69), laický terapeut a správca Centra Pre liečbu drogovo závislých v Považskom Chlmci. O úmrtí informoval zilinak.sk.

Žilinská nemocnica s poliklinikou Žilina na svojej sociálnej sieti vyjadrila sústrasť rodine i blízkym a takto zaspomínala na zosnulého: „Dnes sme sa rozlúčili s naším drahým kolegom Paľkom Minarčikom, laickým terapeutom a správcom v Centre pre liečbu drogovo závislých v Považskom Chlmci. V Modrom domčeku pracoval od začiatku, bol jeho srdcom, jedinečným sprievodcom, ktorý vstúpil do života mnohých závislých. Pomohol im nájsť novú cestu, nový začiatok, nový nádych. Pre kolegov, priateľov i blízkych bol vždy oporou, zdrojom energie a úsmevu.“

Spomínajú na roky v Modrom domčeku

Nemocnica ďalej píše: „Nikomu z nás sa stále nechce veriť, že už ho nikdy neuvidíme, nebudeme počuť jeho hlas a neprivíta nás v Modrom domčeku, no jeho srdce ostane navždy vo výnimočných spomienkach nás všetkých, ktorí sme mali možnosť poznať ho. Tam hore mu za všetko posielame veľké ďakujeme. Rodine i blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť a posielame čo najviac síl do ďalších dní.“

Podľa informácií spravodajského portálu zilinak.sk sa rodina a blízki so zosnulým rozlúčili v sobotu 10. júna v Dome smútku obce Nesluša.

Aj tí najlepší ľudia odchádzajú. Smútia za ním všetci, ktorí ho poznali. Foto: FB Žilinská nemocnica s poliklinikou Žilina